فصلنامه علمی-تخصصی "پژوهش های کاربردی درمشاوره"، به استناد مجوز شماره 82299، مورخه 1397/04/11 معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می‌ گردد. این فصلنامه مقاله‌های علمی و پژوهشی استادان، صاحب‌نظران و پژوهشگران این حوزه مطالعاتی را پس از داوری و اظهار نظر هیأت تحریریه به چاپ می‌رساند‌. علاقمندان می‌توانند مقالات خود را از طریق سامانه نشریه http:// jarc.ir ارسال نمایند.

✍از مهمترین اهداف این مجله علمی-تخصصی، چاپ و انتشار آخرین دستاوردهای پژوهشی در زمینه ‌ها و شاخه های مختلف مشاوره با تمرکز بر کاربردی و بدیع بودن آنها میباشد که با انتشار این دستاوردها وآخرین یافته‌های علمی در زمینه های مورد نظر، صاحب نظران، کاربران دانشگاهی، مدیران ارگان ها و سازمان هادر حوزه های مختلف و مشاوران متخصص در کار حرفه ای خود از آنها بهره مند شوند.

از جمله اهداف دیگر این مجله:
- ایجاد و ترویج دانش کاربردی مشاوره در کشور
- ارتقاء سطح علمی و کاربردی مشاوره
- انتشار دستاوردهای برجسته علمی اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی

✅زمینه ها وسرفصل‌های مطالعاتی که در چارچوب فعالیت این فصلنامه قرار می‌گیرد، عبارتند از:
*⃣مشاوره خانواده و زوج درمانی
*⃣مشاوره مدرسه
*⃣مشاوره شغلی وسازمانی
*⃣مشاوره توانبخشی
*⃣مشاوره ازدواج و جوانان
*⃣مشاوره کودک و نوجوان
*⃣مشاوره اعتیاد

نویسندگان محترم لطفا در راستای رعایت اصول اخلاقی در پژوهش موارد ذیل لحاظ گردد.

- کلیه مباحث مطرح شده در مقاله باذکر منبع طبق فرمت فصلنامه باشد.

- مقالات ارسالی برای این فصلنامه، قبلادر نشریات یا کنفرانس های دیگر ارائه یا چاپ نشده باشد.

- مشخصات کامل منابعی که در متن به آن استناد شده است باید در پایان مقاله ذکر شوند.

- ارجاع داخل متن بعد از هر نقل قول صرفاً محدود به نام خانوادگی نویسنده، سال نشر و شماره صفحه یا صفحات مورد استفاده در داخل پرانتز گردد. مثال: (کاظمی، 1390: 217).

- مقاله‌های دریافتی برای چاپ مسترد نخواهد شد.

- نویسنده یا نویسندگان مقالات مسئول صحت و اصالت مقاله و نظرات ارائه شده در آن هستند.

- مقالات برآمده از پایان‌نامه‌های دانشجویان دوره دکتری و کارشناسی ارشد به شرط تکراری نبودن و رعایت اصول علمی پذیرفته می‌شود.

- هیات تحریریه فصلنامه علمی- تخصصی پژوهش های کاربردی در مشاوره، در پذیرش، اصلاح، ویرایش و چاپ مقالات پذیرفته شده آزاد خواهد بود.

- هیأت تحریریه مجله به مقالاتی که خارج از قوانین فوق باشند ترتیب اثر نخواهد داد.

 آثار قابل پذیرش در فصلنامه پژوهش های کاربردی در مشاوره: 1) مقالات پژوهشی 2) مقالات ترویجی

 

فرم تعارض منافع را دانلود و نسخه تکمیلی و امضا شده آن را به همراه مقاله ارسال نمایید.

فرم تعهد اخلاقی را دانلود و نسخه تکمیلی و امضا شده آن را به همراه مقاله ارسال نمایید.

 

تذکر مهم: از کلیه نویسندگان محترم خواهشمند است مقالات خود را فقط از طریق سامانه مجله و صفحه شخصی خود ارسال نموده و صرفاً از همین طریق نیز پیگیری نمایند و از تحویل یا ارسال مقاله به ایمیل هر شخص حقیقی یا حقوقی و تماس تلفنی در این زمینه مطلقاً خودداری نمایند؛ زیرا دفتر مجله در مقابل مقالاتی که به جز از طریق سامانه مجله ارسال گردد، مسئولیتی نخواهد داشت.

نویسندگان محترم می‌توانند برای مشابهت‌یابی از سامانه سمیم‌نور (کلیک کنید) برای ارسال گزارش مشابهت‌یابی به فصلنامه استفاده کنند. نویسندگان محترم دقت کنند که حتما باید گزارش PDF مشابهت‌یابی را که از مستقیما مشابهت‌یاب دریافت می‌‌کنند به فصلنامه ارسال نمایند.

بر اساس دستورالعمل جدید لازم است کلیه نویسندگان محترم در هنگام ارسال مقاله علاوه بر فایل اصلی مقاله، فرم تعارض منافع و فرم تعهد اخلاقی  را نیز از طریق فایل های پیوست مقاله ارسال فرمایند. ادامه فرآیند مقالات منوط به تکمیل و ارسال فرم های مذکور خواهد بود.

 

 فصلنامه پژوهش های کاربردی در مشاوره اخلاق علمی و نشر را تحت قوانین بین‌المللی کپی رایت و کمیته بین‌المللی اخلاق در انتشارات (COPE) رعایت می‌نماید.


 فصلنامه پژوهش های کاربردی در مشاوره به خوانندگان اجازه خواندن، دانلود، کپی، توزیع، چاپ، جستجو و پیوند متن کامل مقالات را داده و خوانندگان برای استفاده از آن‌ها برای هر مقصود قانونی دیگر مجاز می‌باشند. 


 

نوع دسترسی به مقالات فصلنامه پژوهش های کاربردی در مشاوره به‌صورت «باز» می‌باشد. 


 

با توجه به اقدام فصلنامه پژوهش های کاربردی در مشاوره برای نمایه شدن در پایگاه‌های بین‌المللی، ثبت و نمایش شناسه رایگان ORCID و ایمیل آکادمیک برای تمامی نویسندگان مقالات (به ویژه نویسنده مسئول) الزامی است. بنابراین، از نویسندگان محترم درخواست می‌شود قبل از ارسال مقاله به فصلنامه نسبت به دریافت کد شناسه پژوهشگر ORCID اقدام فرمایند.

https://orcid.org/signin

برای دیدن راهنمای فارسی دریافت کد شناسه پژوهشگر ORCID روی لینک زیر کلیک کنید:

http://ijme.mui.ac.ir/files/site1/files/orcid_help.pdf